Küçük Daireler İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük Daireler İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızı inceleyerek dairenize uygun dekorasyon fikirlerini öğrenebilirsiniz. Küçük ve dar bir dairede yaşayan kişiler, dairelerini nasıl dekore edecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bu yazımızda küçük dairelerde yaşayan ve dairelerini nasıl dekore edeceği konusunda fikir sahibi olmayan kişiler için önemli dekorasyon fikirlerini paylaşacağız.
Küçük daireler, genel olarak geniş dairelere göre biraz daha zor bir şekilde dekore edilebilir. Fakat sizlere sağlayacağımız fikirler sayesinde artık küçük dairelerinizi kolay bir şekilde dekore edebilirsiniz.

 

Fonksiyonel Eşya Seçimi

Dekorasyon için en önemli maddelerden biri olan eşya seçimine dikkat etmek gerekir. Özellikle küçük dairelerde yaşayan kişilerin, yaşam alanlarında fonksiyonel ve minimal eşya tercihi yapması önerilir. Fonksiyonel eşya seçimi sayesinde küçük dairelerinizde yer tasarrufu yapabilirsiniz. Örneğin, salon veya oturması için tercih edeceğiniz koltukların saklama alanı olmasına özen gösterebilirsiniz. Böylelikle saklamakta zorlandığınız birçok eşyayı koltuk altlarında muhafaza edebilirsiniz.

Ayna Kullanımı

Küçük daireleri daha geniş ve ferah göstermenin en önemli yöntemlerinden biri de bol ayna kullanmaktır. Dairelerde ayna kullanmak odaya geniş ve derin bir görünüm sağlayacağı için odanızı olduğundan daha farklı bir şekilde gösterebilirsiniz. Aynaları birçok farklı odada kullanabilirsiniz. İsterseniz uzun ve tek ayna isterseniz de farklı geometrik şekillerden oluşan ayna modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Duvar Rengi Seçimi

Küçük dairelerin daha geniş görünmesini sağlayan bir diğer yöntemlerden biri de duvar rengi boyasıdır. Odanızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilmek için açık renk duvar boyalarını tercih edebilirsiniz. Küçük daireler için özellikle krem, kum beji, nude ve toprak renkleri önerilmektedir. Koyu renk duvar boyalarından küçük daire sahiplerinin kaçınması gerekir.

 

Doğru Işık ve Aydınlatma

Ev dekorasyonunda en önemli parçalardan biri de aydınlatmalardır. Özellikle küçük daireler için aydınlatma ve ışık oldukça önemlidir. Işık, evinizin daha ferah görünmesini sağlayacağı için küçük daireye sahip olanlara açık renkte ince perdeleri tercih etmeleri önerilir. Bunun yanı sıra aydınlatma için de loş olmayan daha parlak ve açık renk aydınlatma ürünleri kullanılmalıdır.